Guest jon petersen Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 For - hvis det var sådan, så ville ord ikke kunne beskrive ham her:http://forum.tama.com/yaf_postst12925_My-Superstar-Collection--Finally-Posted---Updated-stuff.aspx Der er andre - jeg har set en der have 10-12 tilsyneladende helt ens grønne Ludwig Vistalites... Vi kan sove med god samvittighed, vidende at vi er helt normale og ikke bindegale. Jeg har i øvrigt købt et nyt sæt mere selv.......et WMP Beverley, der helt passer til mit lille 18x14, 12x8 og 14x14" bop-sæt. Bare i de sædvanlige 22x14, 12x8, 13x9 og 16x15". For fa´en.... Jonas Haaf har været en kæmpehjælp og vil modtage det og tage det med til København - trommeslageren.dk når det er bedst. Jon
Lause Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 Er vild med at du kører dit eget indkøb ind i en anden historie.. Jeg grinte da jeg så alle de Tama trommer - af glæde.. Men dine Beverley vil vi nu også rigtig gerne se et billede af!
Nimbas Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 Jøsses for en mani. Men af alt det man nu kan samle på, er det her nok ikke meget værre end så meget andet. Imponerende mange sæt i forskellige farver. Nimbas
Guest jon petersen Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 Lause, det hedder camouflage...at skjule træet i skoven.... Jeg har ikke fået sættet endnu, det kommer en gang i april, når sælger kommer ned fra midtsverige. Jon
Due-Drummer Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 wow han er helt oppe at køre. Jeg synes jeg har for meget i 3 sæt, men nu er jeg ligeglad!
Mr. Moth Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 Som post 5 siger under billederne: Game over - you win!
psimon Posted March 20, 2014 Posted March 20, 2014 Fedt! - Sæt fra dengang mænd var mænd og trommer var trommer Er særlig vil med det røde sæt med den paukelignende 20" til venstre for lilletrommen. Men touché - sølle fire sæt tæller jo slet ikke der!
Niki Strandholdt Posted March 21, 2014 Posted March 21, 2014 Hold da nu fest! Man må da håbe han har godt med plads i huset, får det må unægteligt fylde en del! Jeg må da vist hellere få købt lidt flere trommer, for er da langt fra det punkt hvor det er for meget...åbenbart
henrikrathje Posted March 21, 2014 Posted March 21, 2014 Tak for den tråd.. Synes ellers 8 sæt var ved at være lidt i overkanten..
Hamselv Posted March 21, 2014 Posted March 21, 2014 "My copy of the early 80's Cobham catalogue pics" Ja sådan et har vi jo alle sammen til at stå ovre i hjørnet...
Max Posted March 21, 2014 Posted March 21, 2014 Jeg har totalt tabt kæben... Det er jo for vildt, hvad jeg ikke ville give for bare et par af hans snares!
UlfN Posted March 22, 2014 Posted March 22, 2014 Nærmest billedlig genskabelse af 80ér tromme kataloger, med de tit helt anonyme bækkener der ikke må stjæle opmærksomheden fra produktet. Fetish?
Nicolaj Fage-Lorenzen Posted March 22, 2014 Posted March 22, 2014 Ja, det bliver ret overvældende, men vel kun fordi en trommesæt er et relativt stort objekt... Snakker vi kun antal, er der vel ikke noget outreret ved denne samling... Jeg har for eksempel en samling af ukurante skruer fra flere forskellige pakker, der er blevet til overs efter 7-8 års ombygning. Der er op imod 1000 stks!!! Hvabehar!!! Jeg overvejer en tråd med min samling. Skruer til træ for sig, skruer til gips for sig, franske for sig, og selvskærende for sig... Vil I se??? ((kender I typen, der griner højt af egne indlæg?) sådan een er jeg)) 2
søs Posted March 22, 2014 Posted March 22, 2014 (edited) "Synes godt om" henvisningen til tromme-nørden - på fb-sprog Nu ved vi vel ikke, om manden med samlermani har været sponsoreret af Tama ... li'som Simon Phillips, der har forskellig farvet Tama-sæt, hver gang jeg ser ham på You-tube. Måske Simon har en kælder fyldt med kæmpe sæt i alle farver?? Edited March 22, 2014 by søs
UlfN Posted March 22, 2014 Posted March 22, 2014 Det der røde porno sæt med velour agtige frontskind. Er det mig, eller virker spejlingerne af stativerne ikke nærmest som om trommen er gennemsigtig. Photo shop?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now